Попередня сторінка          Зміст           Наступна сторінка          Електронні посібники ВНТУ

 

 

Післямова

 

В представленому навчальному посібнику проведено ретельний аналіз відносин України з європейськими країнами в контексті проблем євроатлантичної інтеграції, її сучасного стану задля забезпечення студентам панорамного бачення вітчизняних перспектив.

Сьогодні Україна знаходиться на складному й вельми неоднозначному етапі світового розвитку. Виклики, які стоять перед нашою державою в економічній, соціально-політичній, гуманітарній й інших сферах потребують виявлення реального потенціалу суспільства, концентрації значних зусиль, спрямованих на розв’язання нагальних проблем.

Сучасний світ дуже динамічний, тому ґрунтовний аналіз можливостей України, її політико-правових, економічних, світоглядних і духовно- культурних засад розвитку здатні сформувати адекватне уявлення про реальний поступ та перспективи утвердження незалежної України як високорозвиненої держави в європейському і світовому просторі.

Дослідження політичної практики країн Європейського союзу й Північноатлантичного альянсу, особливостей функціонування їх інституцій можуть бути в нагоді нашій державі в процесі адаптації на шляху до євроатлантичної інтеграції.

Подальша демократизація українського суспільства, обрання європейської моделі розвитку безумовно будуть потребувати поєднання зусиль владних інститутів і громадянського суспільства. В цьому контексті представлений навчальний посібник — лише узагальнення певного етапу суспільного розвитку й визначення місця в ньому Української держави. Ймовірно, що нові соціально-політичні реалії будуть вносити нові корективи, тому існуючий матеріал, відображений в посібнику, відповідно до цих змін буде постійно розширюватися, змінюватися й уточнюватися у нових його редакціях.